yazılarım projelerim video hakkımda irtibat

 

 
 

>

Şifrelerin, Parolaların ve Gizli Kelimelerin Dünyasına Bir Bakış (01-Aralık-2014)

 

Birçoğumuz için şifre, parola ve gizli kelimelerimiz çok mühim, çok özeldir, değilse bile kesinlikle olmalıdır. Gereğince güvenli olduklarından ise kimse emin olamaz. Bir düşünün, banka hesaplarınızın, e-mail adreslerinizin, üye olduğunuz onlarca portal,dergi, web sitesi, kanal, bilgisayar, cep telefonu; ne varsa, aklınıza ne geliyorsa artık, hepsine erişim için güvenli bir şifre/parola gerekli. Kimimiz hepsi için aynı, kimimiz ise akla hemen gelemeyen karmaşık şifreler kullanır her seferinde. Bazımız bir kenara yazmadığı için devamlı unutur durur, bir başkası bir türlü akılda tutamaz. Bu konuda tabir-i caizse kafayı yemiş olan güven manyakları olduğu da su götürmez bir gerçektir.  (Devamı için tıklayınız.)

>

Çatalhöyük'te 9 bin yıl evvel insan; hem yerleşik, hem de hükümetsiz olarak eşit şekilde yaşıyorlardı. (25-Eylül-2014)

 

Ortadoğu'nun dışında yerleşik yaşama geçilen ilk yerlerden biri olan 9 bin yıllık Çatalhöyük'te devam eden kazılar, yaklaşık 8 bin kişinin yaşadığı bu yerleşimde Ortadoğu'nun aksine merkezileşmiş hiyerarşik bir siyasi yapı değil, eşitlik ilkesine dayalı bir toplumsal düzenin hüküm sürdüğünü ortaya koydu. Ayrıca kadın ve erkekler arasında da eşitliğin bulunduğu Çatalhöyük'te insanların biyolojik akrabası olmayanlarla aynı evlerde yaşadığı ve beraber gömüldüğü, sembolizmin ve sanatın da çok geliştiği ortaya çıktı. (Devamı için tıklayınız.)

>

Bilgi Toplumunda Bireylerin 2023 Vizyonu (31-Mayıs-2014)

 

Cumhuriyetimizin yüzüncü yaşını karşılayacağımız 2023 yılında Millet olarak  muasır medeniyet seviyesine erişmek için, Ülkemizde her alanda ve uluslararası normlarda bazı çalışmalar başlatıldı. “2023 Vizyonu” adı verilen ve yürütülen tüm çalışmaların tamamının tek ortak noktası üstün teknoloji faktörüdür. Sağlığını koruyan ve eğitimli bir nesil yetiştirmek için bu süreçten sonra üretilecek politikaların tamamı insana dayanan ve insan merkezli olmak durumundadır. Devletimiz istikrarlı yönetildiği sürece, bu değişimi başarabilecek güce de imkâna da sahiptir. Dünya üzerinde yaşayan nüfus öylesine değişti ki; Ülkeler coğrafi sınırlarından kaynaklanan gücünü yalnızca yazışmalarda ve güvenlik politikalarında kullanır oldu. (Devamı için tıklayınız.)

 

Error 148

Veritabanına erişilemiyor, taşınmış ya da güncelleniyor. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

 

Error 148

Veritabanına erişilemiyor, taşınmış ya da güncelleniyor. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.