yazılarım projelerim video hakkımda irtibat

 

 
 
 

Bir 04 Mart günü (Hicri 01 Cemaziyelahir) TRT radyo saatine göre 16:00 sularında;

  • Bundan aşağı yukarı 7.500 yıl önce yerleşik düzende insanların yaşamaya başlayıp ticaret yaptığı,

  • Pirimiz Mevlana Celaleddin Rumi Hazretlerinin bir süre ikame edip, vefat ettiği,

  • Rakım 3.333 fit'te,

  • Vatanım olan Türkiye topraklarında,

  • Çift başlı kartal'ın gölgesinde,

  • Güzel ve eşsiz memleketim Konya'da dünyaya gelerek sınava başladım.

Sanırım hiç bitmeyecek olan eğitim hayatımın hemen başında Peygamber Efendimiz Muhammed Mustafa'nın (sav) övgülerine mazhar olan büyük Kumandan Sultan Mehmed (Fatih) ve askerlerinin kurtardığı büyük alimlerin yattığı, yeni Türkiye'nin büyük başkenti İstanbul'a (İslambol) ailecek göç ettik. O zamanlarda küçük yaşlarımda iken elektrik/elektronik alanını olan ilgim beni sayısal alandan önce bilgisayar dünyasına oradan da bilişim sektörüne itti. Profesyonel olarak çalışma hayatımda; Allah-u Teala bana sektörünün lokomotifi sayılan ve lider konumlarda bulunan, aynı zamanda rakip olan iki büyük kurumun bilişim departmanlarında görev almayı nasip etti. Süreçlerde maceralarım yaklaşık 7,5 yıl sürdü ve bu süre zarfında sosyal çevremin genişlemesi ile birlikte, edindiğim mesleki tecrübe de kendimce o zamana göre zirve noktasına ulaştı. Yine bu süreçler içerisinde Allah-u Teala bana bir eş nasip etti.

Anayasımızda var olan erkek bireyler üzerinde vatani zorunlu bir görev olan askerlik mesleğini üstün başarı ile Çorum ilimizde yerine getirdim. Kendimi sunucu, sistem, ağ ve ağ güvenliği konularında uzmanlaştırıp, CCNA (Cisco Certified Network Associate) ve MCSE (Microsoft Certified Systems Engineer) sertifikalarına yıllar önce sahip önce sahip oldum. Bu belgelerin gereği olan çalışmaları yürütmek, hakim olmak, sürdürebilmek için ve ekmek/su almak, şehirde tur armak, ms. and mrs. brown'ı ziyaret etmek için gerekli derecede İngilizce yabancı dilini konuşma ve anlama yeteneğine sahibim. İlgimden ötürü de az biraz Rusça konuşabiliyorum. Yaklaşık 9 yıldır ise; kurduğum bilişim işletmesi olan toXoz teknoloji'nin başında olmakla birlikte aile şirketimiz olan ve tekstil sektöründe faaliyet gösteren Samet Tekstil'de yöneticilik yapmaktayım. Hayatımın bu ikinci evresinde ise şüküler olsun ki Allah-u Teala bana biri kız, ikisi erkek olmak üzere üç evlat nasip etti. Kızım Elif'im tüm yaşantımı değiştirme inceliği gösterip gerçek hayata dönüşümde oldukça önemli bir katkı sağlamıştır. Oğlum Mücahid bana erkek evlat babası olmanın tüm inceliklerini yaşattığı tecrübeler ile tam manası ile öğretiyor hamdolsun. Daha kendisi minik olan üçüncü evladım Cihan'ın ise hayatımda değiştireceği noktaları daha kestirememekle birlikte hayırlısını diliyorum.

Şu an otuzlu yaşların ortasında olmam hasebiyle, yürürlükte olan Sosyal Sigortalar kanununda yer alan emeklilik şartlarından biri olan yaş faktörünün yarısını geçmiş bulunmaktayım, yol uzun...

İstanbul'da Konyalılar için çalışan Konyalılar Derneği ve kurucularından olduğum Çumralılar Derneği'nin aktif Genel Sekreterlik vazifelerini yürütüyorum. Konyalı Sanayici ve İş Adamları Derneği bünyesinde faaliyet göstermekte iken, GENÇ KONSİAD oluşumunun kurucu üyeliği ve bir dönem genel sekreterliğini ve Türkiye Bilişim Derneği'nde bir dönem Ar-Ge birim başkanlığını icra ettim.

Farklı web sitelerinde klasik hakkımda bölümlerini incelerken insanlarımız sadece ihtiyacı olan bilgiyi alır kaydedip çıkar gider. Bu bölümde bunun önüne geçebilmek ve insanlarımızın okuma alışkanlığını pekiştirmeye bir nebze katkıda bulunmak için eski web sitemde olduğu gibi bu yeni tasarımda da aynı yöntemi tercih ettim. Hakkınızı helal edin.

Sağlıcakla kalın

Saygılarımla,
Cihat TOKSÖZ
(AĞUSTOS-2019)